AKTUALITY

Jak funguje Helpínkovo srdce?


Za poslední dva roky se ve fondu událo pár změn, o kterých bych vás ráda informovala. 
Především bych ráda dála vědět všem našim skvělý dárcům, odvážným rodičům a perfektním dětem, že na fungování fondu a jeho závazku věnovat 100% všech darů dětem se nic nezměnilo a nezmění.

Chci také poděkovat za důvěru a podporu.

↓↓↓ číst více ↓↓↓


Poslední dva roky se událo mnoho smutných událostí, a nestíhám žasnout nad vaši solidaritou a ochotou pomáhat nejen finančně, ale i jako dobrovolníci na Helpínkových akcích i při jiných činnostech.


Velice děkuji!

Helpínek byl založen v roce 2017 společně s Veronikou a Matoušem. Veronika si vzala na starost kompletní chod a Matouš sponzoroval provoz. Helpínek se pomalu dostával do povědomí veřejnosti, dárců a rodin, které potřebovaly pomoc. Helpínek se stal se prvním "dítětem" Veroniky a stará se o něj svědomitě dodnes. Matouš stál věrně po jejím boku a vždy, když mohl a bylo to potřeba tak pomohl. 

V roce 2019 se Helpínek dostal na televizní obrazovky a stále rostl. V tu chvíli bylo potřeba, aby se o fond staralo více lidí. Přirostla k nám do Helpínka Kačka, kterou jsme na jaře roku 2021 oficiálně přijali jako člena správní rady.

Verunka má na starosit veškeré interní pochody: přijímají žádosti, odpovídají na e-maily, tvoří obsah webu i přípěvků na sociálních sítích, komunikují s rodiči, rehabilitačními centry, vytvářejí směrnice, interní dokumenty, starají se o obsah webu a vyhledávají nové příležitosti pro Helpínka a děti.
Ve správní radě máme ještě jednu Katku a taky Jarmilu a tyto dvě úžasné ženy jsou tady vždy pro nás, a také se zapojují do činností Helpínka.

Nadační fond v roce 2020 prošel statutárními změnami, které je potřeba také zmínit. Z vedení Helpínka odstoupil Matouš a do správní rady nastoupila Kačka. Následně se Matouš ke konci roku vzdal i postu zakladatele a to ve prospěch samostatného fungování fondu. Bohužel soud tento návrh na změnu zamítl z důvodu, že zakladatele nelze změnit. 
Matouše máme rádi a vážíme si, že byl s námi u vzniku Helpínka, za jeho přístup k fondu obecně, za podporu na startu, a za to, že se nikdy nesnažil Helpínka jakkoliv zapojit do svých obchodních aktivit.

Jsem ráda, že i dnes po 5 letech mohu říci, že stále všechny dary věnovené dětem nebo projektům, které podporujeme byly ve 100 % předány právě rodinám a lidem, kteří je potřebují!

Slibuji, že ...

o  Helpínkovo srdce bude dále otevírat rodinám a příběhům, které nás budou potřebovat!

o  budu hledat NOVÉ cesty, kterými se s Helpínkem vydáme!

 100 % financí věnovaných vámi využívat na místech, kde je to nejvíc potřeba!

 Helpínek zůstane plně transparentní!

o  pokud se na cokoliv zeptáte, dostanete vždy pravdivou odpověď! 

Děkuji, že jste stále s námi a podporujete podtřebné!

Verunka 

Nadační Fond Helpínek