AKTUALITY

Jak funguje Helpínkovo srdce?


Za poslední dva roky se ve fondu událo pár změn, o kterých bychom vás rádi informovali. 
Především chceme dát vědět všem našim skvělý dárcům, odvážným rodičům a perfektním dětem, že na fungování fondu a jeho závazku věnovat 100% všech darů dětem se nic nezměnilo a nezmění.

Chtěli bychom také poděkovat za důvěru a podporu.

↓↓↓ číst více ↓↓↓

Poslední dva roky nebyly pro mnoho z vás, kteří jste s námi od začátku jednoduché. Všechny lidi světa potrápila krize okolo Covidu-19. 
Tady patří díky našim skvělým sponzorům, díky kterým jsme mohli právě v těchto těžkých chvílích, kdy se zavíraly nemocnice, terapeutické ordinace, rehabilitační centra,  za to, že můžeme společně s vámi pomáhat dětem, rodinám a být nápomocní při jejich cestě životem a tam, kde je potřeba.


Bylo také neskutečně nádherné sledovat solidaritu všech lidí okolo Helpínka - když bylo potřeba dodat látky, poskytli jste nám látky, když bylo potřeba šít, šili jste pro nás, když bylo potřeba něco odvést, odvezli jste to, když bylo potřeba sdílet videa/ prosby příběhy, sdíleli jste je.

Poslední dva roky se událo mnoho smutných událostí, a my nestíháme žasnout nad vaši solidaritou a ochotou pomáhat nejen finančně, ale i jako dobrovolníci na našich akcích a při jiných činnostech.


Moc děkujeme!

Helpínek byl založen v roce 2017 společně s Veronikou a Matoušem. Veronika si vzala na starost kompletní chod a Matouš sponzoroval provoz.  Helpínek se pomalu dostával do povědomí veřejnosti, dárců a rodin, které potřebovaly pomoc. Helpínek se stal se prvním "dítětem" Veroniky a stará se o něj svědomitě dodnes. Matouš stál věrně po jejím boku a vždy, když mohl a bylo to potřeba tak pomohl. 

V roce 2019 se Helpínek dostal na televizní obrazovky a stále rostl. V tu chvíli bylo potřeba, aby se o fond staralo více lidí. Přirostla k nám do Helpínka Kačka, kterou jsme na jaře roku 2021 oficiálně přijali jako člena správní rady a společně s Verunkou tvoří pravou a levou komoru Helpínkova srdce. Byli jste to vy naši skvělí dobrovolníci, díky kterým se fungování fondu nezastavilo ani v době, kdy jsme se museli starat o své nově narozené děti.. 

Verunka a Kačka mají na starosti veškeré interní pochody: přijímají žádosti, odpovídají na e-maily, tvoří obsah webu i přípěvků na sociálních sítích, komunikují s rodiči, rehabilitačními centry, vytvářejí směrnice, interní dokumenty, starají se o obsah webu a vyhledávají nové příležitosti pro Helpínka a děti.
Ve správní radě máme ještě jednu Katku a taky Jarmilu a tyto dvě úžasné ženy jsou tady vždy pro nás, aktivně se zapojují do všech činností a jsou krví, bez které by srdce Helpínka netlouklo.
Helpínek by nebyl Helpínkem bez svého srdečního zraku, kterým vidí a ukazuje krásu naší práce a díky Adamovi a jeho fotoaparátu vidíte to, co vidí růžový medvěd na svých cestách životem…
Bez srdečního zraku bychom neuměli ukázat, jak důležité je fungování celého srdce. Adámku, děkujeme a vážímě si tvého času a Tvé práce!
Pravou rukou Helpínka je spousta z vás -  lidé, kteří tvoří grafiku, zajišťují hladký chod webových serverů, pomáhají tvořit dárky pro sponzory a jsou nám oporou na všech akcích, kde Helpínek běhá a snaží se získat penízky pro děti. 

Nadační fond v loňském roce prošel statutárními změnami, které je potřeba také zmínit. Z vedení Helpínka odstoupil Matouš a do správní rady nastoupila Kačka. Následně se Matouš ke konci roku vzdal i postu zakladatele a to ve prospěch samostatného fungování fondu.  
Matouše máme rádi a vážíme si, že byl s námi u vzniku Helpínka, za jeho přístup k fondu obecně, za podporu na startu, a za to, že se nikdy nesnažil Helpínka jakkoliv zapojit do svých obchodních aktivit.

Jsme rádi, že i dnes po 4 a půl letech můžeme říct, že stále všechny dary věnovené dětem nebo projektům, které podporujeme byly ve 100% předány právě rodinám a lidem, kteří je potřebují!

Slibujeme, že ...

o  naše srdce budeme dále otevírat rodinám a příběhům, které nás budou potřebovat!

o  budeme hledat NOVÉ cesty, kterými se s Helpínkem vydáme!

o  nepřestaneme 100 % financí věnovaných vámi využívat na místech, kde je to nejvíc potřeba!

zůstaneme plně transparentní!

o  pokud se na cokoliv zeptáte, dostanete vždy pravdivou odpověď! 

Děkujeme, že jste stále s námi!

Verunka a Kačka 

Nadační Fond Helpínek