4 600 Kč

Damiánek

PŘÍBĚH DAMIÁNKA V DOBĚ, KDY JSME JEJ PODPOROVALI:

Na svět jsem přišel jako zcela zdravý chlapeček, tedy alespoň si to všichni okolo mysleli a radovali se. Že je něco špatně, si maminka všimla, když mi byl rok a půl a já se stále nepokoušel chodit. Maminka začala zjišťovat, a vydala se semnou do boje....O chvíli později jsem začal chodit okolo nábytku. Má maminka se svěřila paní doktorce, že má podezření na autismus, ale ta to zavrhla a řekla, že jsem jenom líný.

Maminka se nevzdala, bojovala za každé mé doporučení a vyšetření u odborníků. Zprávy specializovaných doktororů maminka paní doktorce předala, ale ta se jí vysmála, že "údajný" autismus má dnes každý.  Mamince docházely síly, proto se rozhodla pro změnu lékaře. Vzala vše do vlastních rukou a začali jsme cestovat od jednoho lékaře, k druhému.  A tak jsme si udělali to známé kolečko odborníků: Neurologie, psychiatrie, foniatrie, psycholog, kardiologie, jako bonus magnetickou rezonanci, odběry na metabolické vady a genetika. K našemu údivu je vše v pořádku.... Tedy jen na venek......

Nyní mám 3,5 roku a má řeč je na úrovni 7měsíčního dítěte, vůbec nemluvím, ani nerozumím, sám se nenajím, celý den nosím plenky, mám exotropia strabismus (chodím na oční). Trápí mě problémy s kotníky, špatné držím tělíčko a musím docházet na rehabilitace. Mám poruchu autistického spektra, středně, až těžkou mentální retardaci (mentálně 15 – 18 měsíců).
Je to moc těžké, jsem stále zahleněný a inhalace mám skoro na denním pořádku. Jak to vše bude dále, je ještě ve hvězdách...

Damik, je jinak velmi usměvavý klučík a svým úsměvem mi dává neskutečnou životní sílu, díky které pořád věřím a nikdy nepřestanu.¨ Vše je velmi finančně náročné. Pomohly by nám Nutridrinky od nutricie 200ml s příchutí a kalhotkové, natahovací pleny TENA, ve velikosti XXS.

 

Za jakoukoliv snahu pomoci mému Damiankovi, ze srdce Všem velmi děkuji !!! 

maminka Damianka

 

Fotky

Nadační Fond Helpínek