EMMIČKA 18 350 Kč

PŘÍBĚH EMMIČKY V DOBĚ, KDY JSME JI PODPOROVALI:

Ahoj, jmenuji se Emmička a narodila jsem se 11.11.2012, jako naprosto zdravé miminko. V 15měsících do mého života zasáhl osud. Praskla skleněná konvice a vroucí voda vytryskla na mě. Utrpěla jsem popáleniny na 21 % těla. Můj boj o život však začal až po 14 dnech hospitalizace v nemocnici ...Můj boj o život však začal až po 14 dnech hospitalizace v nemocnici, kde jsem dostala multiorgánové selhání. Vyhrála jsem a všichni kolem se radovali. Ovšem až do chvíle, kdy si mě rodiče přivezli domů a já stále ležela jako panenka. Tehdy začali mít rodiče podezření, že něco není v pořádku. Paní doktorka rodičům potvrdila, že nejsem zcela v pořádku, po 4měsících, od mého propuštění z nemocnice.  

Nyní má diagnóza zní: CENTRÁLNÍ KVADRUPARESA A MENTÁLNÍ RETARDACE NA ZÁKLADĚ POSTTRAUMATICEKÉ (HYPOXICKÉ) ENCEFALOPATIE.   Laicky řečeno: poúrazové poškození mozku. Hypoxické (nedostatek kyslíku) v závorce proto, že se dodnes lékaři neshodli na tom, z čeho to vlastně mám. Neumím chodit, mluvit, nekomunikuju, sama se nenajím, zda a jak vidím se stále neví. Umím už klečet a začala jsem chodit po čtyřech, ale jen tam, kde chci já.

Ke zlepění mého stavu mi pomáhají rehabilitace. Absolvovala jsem již pobyt v lázních Klimkovice a na Slovensku v Adeli. Díky lázním se více zajímám o hračky a lezu po čtyřech. Sice jen kousek, ale lezu. Nyní dojíždím 3krát týdně na cvičení do neurorehabilitačního centra v Ostravě. Rodiče by si moc přáli, abych absolvovala další pobyty, ovšem ty nejsou hrazeny zdravotní pojišťovnou.

 

Za jakoukoliv snahu pomoci naší Emmičce, ze srdce Všem velmi děkujeme !!!

Rodiče Emmičky

 

Fotky

Nadační Fond Helpínek