high quality and large discount of all jf rolex day date 118205 mens rolex calibre 2836 2813 rose gold tone automatic online.fake yves saint laurent headband looks exactly as a genuine.

3400 Kč

Kačenka

PŘÍBĚH KAČENKY V DOBĚ, KDY JSME JI PODPOROVALI:

Ahoj, jmenuji se Kačenka a narodila jsem se na podzim 2014 jako zdravá holčička. Prvních 10 dní se moje maminka neskutěčně radovala a těšila se na naši společnou budoucnost. Jedenáctý den, jsem začala bojovat o život. Dostala jsem totiž vysoké horečky a objevilo se krvácení do mozku...

Byla jsem dvakrát uvedena do umělého spánku a lékaři se mezitím snažili zjistit, co je příčinou teplot a krvácení do mozku. Dostávala jsem antibiotika, ta však zabrala vždy na jen na chvíli. Po měsíci nejistot se lékaři rozhodli, že provedou lumbální punkci. Vzali mi vzorek mozkomíšního moku z páteře a zjistili, že mám na mozku zánět. Tento stav nejspíš všichni znáte pod názvem meningitida. Znovu mi nasadili antibiotika, která už naštěstí zabrala. Vyhráno stále nebylo. Ukázalo se totiž, že se mi neuměrně zvětšuje hlavička. Vyšetření na magnetické rezonanci odhalilo, že se mi v mozku hromadí mozkomíšní mok. Najednou jsem tak musela čelit další diagnóze, kterou je hydrocefalus. Protože hrozilo, že se můj mozek zcela naplní touto tekutinou. Zavedli mi oboustranný shunt, který zajistil odtok přebytečné tekutiny z mozku do bříška.
Když už se zdálo, že jsem stabilizovaná, ucpal se mi shunt a bylo potřeba ho vyměnit. Takže mě čekal další zákrok. Po půl roce stráveném v nemocnici nás pustili domů. Maminka se mnou začala okamžitě cvičit podle Vojtovy metody a vypadalo to, že teď už bude vše dobré. Se svolením neurologa jsem začala podstupovat první očkování a v tu chvíli se objevil další problém v podobě těžké epilepsie. Vše, co jsem se do té doby naučila, jsem zase zapomněla. A tak jsme se vším začínaly znovu.

Dnes mám 5 let, vývojově jsem ale na úrovni půlročního dítěte. Denně však intenzivně rehabilituji. Maminka se mnou pravidelně jezdí do lázní, na hipoterapie a také na rehabilitace do Arcady v Ostravě. Díky rehabilitacím v Arcadě jsem udělala obrovský pokrok. Částečně jsem si zpevnila tělíčko, udržím hlavičku a snažím se zvednout do sedu. Moje ochablé, hypotonické tělo nabírá na síle a já i máma z toho máme obrovskou radost.

Děkuji za veškerou finanční podporu

Fotky

Nadační Fond Helpínek