KLÁRKA

PODPOŘTE KLÁRKU zašlete finanční příspěvek s variabliním symbolem 1852018 na účet 2201235032 / 2010 

Ahoj, jmenuji se Klárka. Narodila jsem se skoro o tři měsíce dříve, než ostatní miminka. Vážila jsem jen o trochu víc než 1 kilo. Příchod na svět nebyl zrovna jednoduchý, ale díky doktorům jsem vše zvládla. Ani jsem neviděla svou maminku, hned mne odnesli a umístili do domečku.

V inkubátoru jsem strávila skoro 1 měsíc napojena na kyslík, potřebovala jsem trochu mamince a tatínkovi povyrůst. Párkrát jsem pozlobila doktory, kteří museli bojovat o můj život…

 Vždy se jim povedlo mě vrátit zpět do náručí mé milované maminky. Po opakovaných resuscitacích jsem prodělala krvácení do mozku a kvůli tomu mám Dětskou Mozkovou Obrnu. Zlobí mě obě nožičky a pravá ručička. Maminku strašili, že nikdy nebudu chodit, mluvit atd. Rozhodla jsem se, že budu bojovat a maminka mě v tom podpoří.

Domů do své postýlky, konečně pryč z nemocnice jsem se poprvé podívala po dlouhých 2,5 měsících od mého příchodu na svět. Maminka se konečně cítila, jako opravdová máma a mohla se o mě plně starat. Já, ale neměla dost sil, jako ostatní miminka a nemohla pít z prsa. Máma se snažila ze všech sil zachovat kojení a dokrmovala mě stříkačkou, ale moc to nešlo, lahvička se mi líbila víc. Klidný život to ale nebyl, pořád jsem jezdila na vyšetření a na rehabilitace. Každý doktor mě chtěl vidět a prohlédnout ze všech stran a vypsat nějaký papír. Doma jsme cvičily 4krát za den a já jsem u toho řvala, jelikož se mi to nelíbilo. Chtěla jsem si raději hrát nebo povídat s maminkou. Tak to stále přetrvává i dodnes, jen u cvičení už nekřičím, už chápu, co je pro mě důležité.  

Dnes už mám 4,5 roku, jsem už velká!!! Jako máma!!! Chtěla bych dělat spoustu věcí jako maminka nebo jako starší sestřička Karolínka, ale nejde mi to, ať se snažím sebevíc. S maminkou každý den cvičíme a učíme se, obě se snažíme, co nám jen síly stačí. Už sama lezu po čtyřech, mohu sedět, ale neudržím se a přepadávám na jednu stranu. Ještě se neumím postavit, ani udělat krok, ale moc se snažím, protahuji a posiluji svá zadá a nožičky. Vím, že brzy to půjde. Také mě zlobí pravá ruka, skoro ji nepoužívám a kvůli tomu nemohu aktivity, které by mě zajímaly, např. pečení sušenek, lepení z plastelíny. Také bych ráda mamince pomohla s oblékáním, mytí mých rukou atd. Ale vše se ji snažím vynahradit povídáním skvělých historek a vtipů. Ráda se směji.

A protože mě to doma přestávalo bavit, šla jsem do školky se svou starší sestřičkou Karolínkou. Do školky chodím 3krát týdně na čtyři hodiny, se úžasnou paní asistentkou, která mi se vším pomáhá. Potřebovala bych pomoc od "profíků", jak říká maminka. V centru Sarema v Brně, jsou odborníci, kteří mě naučí sedět, postavit se a pít z hrnečku. JEDNOU BUDU CHODIT!!!

Je to metoda Therasuit v centru Sarema v Brně. Tato léčba je však velice finančně nákladná, jeden měsíční pobyt stojí 48.000Kč, léčba se doporučuje opakovat hned několikrát za rok, mimo každodenní cvičení doma... Sami to nezvládneme…
Pro srovnání nožiček Klárky a správný vývoj kotníku, kyčlí a postavení celého těla bychom potřebovali speciální karbonové ortézym které se vyrábí ve Vídni a vycházejí na neuvěřitelncýh 150 000 Kč. Jako Klárčina máma se snažím zajistit vše potřebné, aby se splnil její jediný sen, který nosí ve svém srdíčku.  

 

Za jakoukoliv snahu pomoci mojí princezně, ze srdce Všem velmi děkuji !!! 

maminka Klárky

 

 

Podpořte projekt zasláním finančního příspěvku s variabilním symbolem 1852018 na účet 2201235032 / 2010

nebo

pošlete příspěvek během pár vteřin

*v případě zájmu PRO DÁRCE zajistíme úlevu na daních

Fotky

  • Podpořili jste "KLÁRKA"

    48 příspěvky

  • v celkové výši

    74 984 Kč

  • Na účtu "KLÁRKA" je ještě

    8 194 Kč

Děkujeme!

Nadační Fond Helpínek