fake rolex oyster perpetual datejust rolex back filling fashionable style and design.male could possibly be the personality among how water resistant is the noob factory rep rolex submariner.

KLÁRKA

PODPOŘTE KLÁRKU zašlete finanční příspěvek s variabliním symbolem 1852018 na účet 2201235032 / 2010 

Ahoj, jmenuji se Klárka. Narodila jsem se skoro o tři měsíce dříve, než ostatní miminka. Vážila jsem jen o trochu víc než 1 kilo. Příchod na svět nebyl zrovna jednoduchý, ale díky doktorům jsem vše zvládla. Ani jsem neviděla svou maminku, hned mne odnesli a umístili do domečku.

V inkubátoru jsem strávila skoro 1 měsíc napojena na kyslík, potřebovala jsem trochu mamince a tatínkovi povyrůst. Párkrát jsem pozlobila doktory, kteří museli bojovat o můj život…

 Vždy se jim povedlo mě vrátit zpět do náručí mé milované maminky. Po opakovaných resuscitacích jsem prodělala krvácení do mozku a kvůli tomu mám Dětskou Mozkovou Obrnu. Zlobí mě obě nožičky a pravá ručička. Maminku strašili, že nikdy nebudu chodit, mluvit atd. Rozhodla jsem se, že budu bojovat a maminka mě v tom podpoří.

Dnes mám 6let a po mentální stránce jsem zcela v pořádku. Po fyzické stránce je to horší: lezu pouze po čtyřech a díky intenzivnímu cvičení, dokonce pomalu začínám stoupat a chodit s chodítkem. Pravou ruku moc nedokážu používat, často mívám křeče a nožky i trup jsou velice slabé a je potřeba hodně cvičit. Samozřejmě s maminkou stále denně cvičíme podle Vojtovy metody a Bobath konceptu, jednou týdně docházím také na rehabilitaci za naší fyzioterapeutkou. K tomu jsem přidali ještě ergoterapii a hipoterapii, a pokud to naše finanční situace dovolí, jezdíme i na delší rehabilitační pobyty, které nejsou hrazené pojišťovnami, jeden takový pobyt vyjde na +/- 60 tis.(záleží na jak dlouho a kam jedeme), takových pobytu je potřeba absolvovat 4x ročně pro dosažení nějakých výsledků. A právě díky skvělým výsledkům by mi maminka chtěla tuto intenzivní rehabilitaci opět dopřát. Bohužel se však jedná o výdaj v řádu několika desítek tisíc korun, což si nemůžeme dovolit. I když se snažíme potřebné finanční prostředky našetřit, náš rozpočet není neomezený. Rehabilitační pobyt mi maminka hradila už několikrát. Aby se můj stav zlepšoval, je však potřeba pobyty opakovat několikrát do roka. A proto vás moc prosíme o pomoc. Bez vás mi potřebnou rehabilitaci maminka nebude moci dopřát.

Také mám spoustu nových pomůcek, které mi pomáhají: vozíček, motomed, vertikalizační stojan, zdravotní tříkolka Loped, chodítko, bradla, berličky, žebřiny ribstole, rehabilitační válec, bosu, overbally a velký míč... momentálně zařizujeme tělocvičnu ve sklepě, kam se všechny tyto pomůcky vejdou. Veškeré pomůcky jsou velmi finančně nákladné a naše současné příjmy nám však dokážou pokrýt pouze částečně léčbu, potřebné léky, zdravotní pomůcky a každodenní životní potřeby. Maminka se nachází v situaci, kdy již není schopna našetřit na pořízeni ortéz a na pravidelné rehabilitace.

Už jsem se konečně naučila stoupat a učím se chodit o berličkách, ale hodně se mi bortí kotníky, kolena se propínají dozadu a křiví se mi kyčle. Prognóza je, že pokud nezačnu co nejdříve chodit, hrozí mi operace kyčlí.... Zkoušeli jsme obědvávat ortézy tady v České republice, ale české ortotiky nedokážou vyrobit vyhovující korekční ortézky aby podchytili všechno co potřebuji korigovat. Byli jsme dvakrát na konzultaci u ortoprotetika z firmy Pohlig,s.r.o, Vídeň a ty takové ortézy vyrábějí a po dalších konzultacích s fyzioterapeuty a ortopedy nám tyto ortézy byly schváleny. Nevýhodou je samozřejmě jejich cena (stoji 3000Eur) a to, že na tyto ortézy nám nemůže uhradit pojišťovna ani na ně přispět. Jedny takové ortézky jsem měla vloni, a bylo to nejlepší rozhodnuti. Moc mi pomohly, ale už jsem z nich vyrostla a je potřeba vyrobit nové, za stejnou cenu, snažíme se oslovit co nejvíce dárců, aby nám alespoň z části pomohli s úhradou těchto nových ortéz, proto jsme odkázání na sebe a Vás. 

Prosíme o pomoc naší dcerce Klárce i v roce 2021( je to180tis ročně) a na pořízení ortéz (150tis). Věříme, že tyto dobré skutky vám zahřeji srdíčko, také si to můžete odečíst ze základu daně a nám velice pomůžou ke splněni největšího snu Klárky:

Jednou budu chodit! Děkujeme

Prosíme o pomoc naší dcerce Klárce i v roce 2021 !!! 

maminka Klárky

 

Podpořte projekt zasláním finančního příspěvku s variabilním symbolem 1852018 na účet 2201235032 / 2010

nebo

pošlete příspěvek během pár vteřin

*v případě zájmu PRO DÁRCE zajistíme úlevu na daních

Fotky

  • Podpořili jste "KLÁRKA" částkou

    725 264 Kč

  • Na účtu "KLÁRKA" je ještě

    243 249 Kč

Děkujeme!

Nadační Fond Helpínek