LAURINKA

PODPOŘTE LAURINKU zašlete finanční příspěvek s variabilním symbolem 992020 na účet 2201235032 / 2010 

Laurinka se narodila jako zdravá holčička, ale ani ne ve 3 týdnech života byla napadena vlastním otcem a poznamenal jí život. Laurinku našla za "5 minut 12" rodinná známá. Našla jí a byla samá modřina, očička v sloup a byla v křečích. Zavolala rychlou záchrannou službu, čímž ji zachránila život. S akutím krvácením do mozku byla přijatá na ARO. Bilogickým rodičům byla odebrána a o pěstounství si zažádala výše zmíněna Lucie, která je pro nás andělem. Jelikož má sama 3 děti a rozhodla se bojovat za Laurinku a její "návrat do normálního života". 

Příběh podle Lucie:

Laurinku znám od narození, (od malého kluka jsem znala jejího otce, a díky němu poznala matku malé 14 dní před porodem) byla jsem první, kdo věděl, že je na světě. Dokonce jsem jí s matkou vyzvedávala z porodnice. Byla to krásná a naprosto zdravá holčička. Vše bylo bez komplikaci, krásně prospívala.

Bohužel, start do života pro Laurinku nebyl lehký, a to sice díky jejímu otci, který jí zmrzačil na celý život. Laura neměla ani 3 týdny, když ji její otec hodil do postýlky, dával nejspíš pěsti do hlavičky a jak jsem se včera od doktorky dozvěděla, pravděpodobně ji dusil (polštářem, rukou nebo ji hlavičku zabořil do matračky, těžko říct) ... Toho dne jsem Laurinku našla kolem 17 hodiny, okamžitě jsem volala záchranku a frčela tryskem na ARO, kde mi lékař sdělil, že nebýt mne a mé pohotové reakce, ta holka tu do 20 minut není! Lauře se to stalo plus mínus o půlnoci, měla akutním krvácení v hlavičce, byla samá modřina, očička v sloup, celá nějaká v křeči... Rozjel se kolotoč, kriminálka, lékaři, ospod apod... Během jednání s OSPODEM jsem vyřídila veškeré potřebné formuláře a dokumenty, abych za Lauruškou mohla do nemocnice a informovat se. Ospod mi sdělil, že biologickým rodičům je odebrána a skončí v kojeneckém ústavu!

V tu ránu jsem ani na vteřinu neváhala, co bude dál a okamžitě řekla, že si ji vezmu do péče, pokud nevadí, že jsem sama s mýma 3-ma holkama. Nevadilo to, a tak se rozjel kolotoč č. 2, žádosti, formality apod. Nakonec mi ji svěřili do péče! Laurince diagnostikovali syndrom týraného dítěte, krvácení v hlavičce, nenávratně umrtvené mozkové buňky, rozvoj epilepsie, na kterou bereme lék KEPPRA, možnou slepotu, hluchotu, těžkou mentální retardaci, DMO, ochrnuti pravé časti těla a spousty dalšího. Nyní jsme byli hospitalizováni v Brně, kde šla na MRI a sdělili mi, že levá strana hlavičky je kompletně poškozená a nikdy to nebude lepší. Není možná ani žádná operace, protože není co operovat.

Ale víte co?! Já ji oplakávala a stále pláču, protože je to moje malá láska a stejně ji nedám, i přes ty všechny diagnózy které má. Nějak to zvládneme. Sice zatím ještě nevím, jak vše bude, ale někde tam hluboko v sobě věřím, že to nějak dám! Protože mám svoje zdravé dcery ve věku 11, 9 a 16 měsíců. Pevně věřím, že se Laurince s mou pomocí nějak povede táhnout za holkama a aspoň trošku se snažit jim přiblížit, třeba plazením. Stále neztrácím naději a udělám pro ni maximum, co jen budu moci! Takže tak jsem přišla k Laurince. Úředně jsem její pěstounka, ale v soukromí se beru jako její MÁMA!. Nestydím se za to, že mám u sebe dítko s „problémem“, nestydím se ani za to, že jsem na holky sama. Naopak jsem ráda, že ji máme! Nevnímám, že jsem udělala něco speciálního! Prostě jsem ji nemohla a ani nechtěla nechat někde v „kojeňáku“!  Prostě ji milujeme jako by byla má a bojujeme ať je v co možná nejlepší kondici. :-)

S Laurinkou navštěvujeme soukromé rehabilitace v ARCADĚ, malé to nesmírně pomáhá, momentálně je to tak, že díky neurofyzioterapeutům se krásně zlepšila a opravdu dělá pokroky!!! Jenže, rehabilitace jsou pro mne po finanční stránce velice nákladné, a tak budu ráda za každou pomoc.  

 Budu za Laurinku bojovat, dokud mi síly budou stačit, a že jí teda mám!  

maminka Lucie

 

Podpořte projekt zasláním finančního příspěvku s variabilním symbolem 992020 na účet 2201235032 / 2010

nebo

pošlete příspěvek během pár vteřin

*v případě zájmu PRO DÁRCE zajistíme úlevu na daních

Fotky

  • Podpořili jste "LAURINKA"

    10 příspěvky

  • v celkové výši

    17 350 Kč

  • Na účtu "LAURINKA" je ještě

    31 150 Kč

Děkujeme!

Nadační Fond Helpínek