best replica rolex datejust 41mm 126333 mens mother of pearl dial watch review usa inside the assemblage and also blend method, each associated link is good.replica u boat watches capsoil chrono quartz 45mm mens black dial code 8111 d rolex functions legitimate sized as well as quality.

40 850 Kč

Natálka

PŘÍBĚH NATÁLKY V DOBĚ, KDY JSME JI PODPOROVALI:

Jmenuji se Natálka a na svět jsem vykoukla v březnu 2016. Těhotenství mé maminky bylo ukončeno císařským řezem z důvodu preeklampsie ve 27 týden. Vážila jsem pouhých 680 g a měla 31 cm...

Od narození jsem se potýkala s různými komplikacemi, ať už to byla infekce nebo podpora dechu v inkubátoru. Nejvíce mě však ohrozilo tenké střevo, které bylo zamotané a ucpané, proto mi museli udělat vývod střeva a kousek střeva byl odstraněn. Bohužel po nějaké době střevo dělalo zase neplechu, a to už bylo fatální, prasklo mi a měla jsem krvácení v břiše. Tím mi selhávaly všechny životní funkce a mozek dostal velice zabrat.   

Doktoři museli bojovat o můj život a oživovali mě. Když se můj stav zlepšil, podstoupila jsem druhou operaci střeva kdy mi byla většina tenkého střeva odstraněna. Proto se musel udělat centrální žilní katetr, aby mohla přijímat potravu. 

Všechny velké komplikace jsem přežila, bohužel to mělo ale své následky. 

Trpím DMO, kvadruparézou, jsem spastická, mám opožděný psychomotorický vývoj a odpovídám 4. měsíčnímu dítěti. 

Po šesti měsících jsem se konečně dostala domů do své postýlky. 

Trápily mě veliké potíže s bříškem, měla jsem časté bolesti, zvracení. Zdravotně jsem neprospívala a potravu přijímala pomocí sondy. Maminka se musela v nemocnici naučit, jak mne připojit na výživu do žíly.  

Vše muselo být provedeno sterilně, s tím souvisely časté pobyty v nemocnici – infekce. 

Bolesti bříška mám dodnes a díky krátkému střevu je budu mít i po celý život. Trpím i epileptickými záchvaty.  

Od mala musím cvičit Vojtovu metodu, v roce a půl jsem začala se cvičením Bobath koncept, kraniosakrální terapií, bazální stimulací. Jsem stále ležáček i přesto, že se snažím co nejvíce poctivě rehabilitovat.  

Můj maximální pohyb je přetočení se na bříško i když je nedokonalé. Hlavičku trochu udržím, ale bohužel nemám motivaci se na něco podívat kvůli špatnému zraku. Maminka mi musí nasazovat kontaktní čočky, protože brýlky mi nedrží.  

S jídlem mám veliký problém. Sonda byla odstraněna, byl mi zaveden PEG a jídlo i pití zkoušíme i do pusinky, ale to odmítám. 

I přes tyto komplikace jsem moc hodná a veselá holčička, mám velice dobrý sluch a tak ráda poslouchá hudbu, dětské písničky a vážnou hudbu

Snažíme se doma co nejvíce rehabilitovat, jezdíme pravidelně do léčebných lázní a na rehabilitační měsíční kliniky. Tyto kliniky ale bohužel nejsou hrazeny zdravotní pojišťovnou, a tak je složité je financovat, zvlášť když je potřeba tyto neurorehabiltace opakovat vícekrát ročně. 

Dovoluji si tedy Vás touto cestou požádat o pomoc! Věřím, že mi to pomůže k dalším pokrokům, vývoji a rozvoji. 

 

 

Fotky

Nadační Fond Helpínek