Otázky a odpovědi

Pokud jste níže nenalezli odpověď na Vaše dotazy, napiště nám.
Rádi odpovíme na všechny dotazy, které vás jen napadnou.

1. O Helpínkovi

Co je Helpínek za organizaci? 
Nadační fond Helpínek je nezisková organizace, která byla založená 6.6. 2017 s hlavní myšlenou 100 % všech příspěvků dětem.

Proč to děláte?
Jsme vdeční za své životy a vážíme si toho, že nám je dobře a uvědomujeme si, že někteří to štěstíčko neměli. Proto jsme se rozhodli věnovat svůj čas těm nejmenším a podpořit je na jejich cestě životem.

2. Otázky týkající se příspěvků

Opravdu putuje celá částka na podporu pouze dětem a nefinancuje chod organizace?
Ano, celá částka věnována dárci byla a vždy bude využita pouze za účelem podpory potřebným dětem.

Kde si mohu ověřit, že všechny peníze jdou opravdu do správných rukou? 
Na našich webových máme on-line 24/7 náhled na transparentní účty, na kterých lze vidět kolik penízků přislo a kolik odešlo. Naleznete zde také informaci, k čemu darované penízky pomohly.
NÁHLED ZDE 

Na transparentních účtech vidím pouze částky a poznámku, jak si mohu být jistý/á, že peníze šly opravdu ke správným lidem? 
Ke všem odchozím platbách pečlivě vedeme všechny faktury a doklady, které v případě zájmu rádi doložíme, ukážeme a vysvětlíme. 

3. Transparentní účty

Jaký je rozdíl mezi "dárcovským účtem" a "kontem veřejné sbírky"? 
Na dárcovském účtu můžete naleznou všechny panízky dárců, které zaslali, vložili nebo přispěli.
Na kontu veřejné sbírky máme Krajským úřadem v Ostravě od 10.7. 2019 schváleno provádět veřejné sbírky pomocí kasiček a prodejem předmětů a ze zákona je nutno mít zřízený speciální sbírkový bankovní účet.

4. Helpínkoviny

5. Ostatní

Z čeho platíte dodavatele, kteří Vám spravují webové stránky nebo se starájí o účetnictví?
Jsme vděční, že nám život do cesty poslal lidi, se srdcem na správném místě, kteří se nám nabídli a v rámci pomoci toto vše dělají s radostí a zcela ZDARMA. Tímto zdravíme kluky z Inove s.r.o. a naši paní účetní Ing. Janu Tiralovou.  (I tímto způsobem se lze zapojit a být nápomocný.)

Z čeho hradíte všechny náklady spojené s chodem celé organizace?
Vlastními silami hledáme ochotné sponzory, kteří se chtějí podílet na nákladech (tiskoviny, reklamní a propagační materiály, benzín, dopravu a mnoho dalšího) a financování chodu Nadačního fondu Helpínek. Díky těmto společnostem a lidem můžeme fungovat a zároveň je tak možné věnovat 100 % všech příspěvků od dárců dětem. Děkujeme! 

 

 

Nadační Fond Helpínek