POMOC RODINÁM ZASAŽENÝCH TORNÁDEM

Teprve až to vidíte na vlastní oči, pochopíte...

Nevíte, komu dříve pomoci, první hledáme na krizovém štábu a v obecních domech informace, kde můžeme najít rodiny s postiženými dětmi. Odpovědi se opakovaly: „Zkuste hledat sami, dáme vám alespoň kontakt na učitelky školek a základních škol.“

Jdeme ulicemi, ptáme se dobrovolníků a řemeslníků, majitelé domů nejsou doma. Nacházíme desítky míst, kde dříve stály domy. Tyto rodiny potřebují největší pomoc, ale nejsou tady a vedle na dvorku skládají cihly a nemají půlku domova. Nevíme, co je správné, ani komu a jak vysokou částku darovat.

Tak tedy jdeme a oslovujeme, vidíme bolest v očích, vděk, strach, zlomené lidi, ale i lidi, kteří ještě stále mají velkou obrannou zeď, avšak po prohození pár slov v ústraní tato zeď padá a vidíte otce velké rodiny, který se snaží být jenom silný a jak mu po tváři stéká slza se slovy děkuji. ❤️

Všem dárcům bych přála vidět vděk v očích lidí, kterým jsme věnovali alespoň malou částku, která jim pomůže třeba s vyžitím na měsíc, více nebo méně. Možná ji použijí na něco, co akutně potřebují. Necháváme to na nich.V té hrůze si říkáte, že tato částka je oproti tomu, co potřebují nic, ale opak je pravdou.

 

Po tom všem, co jsme viděli jsme se rozhodli, že sbírku necháváme stále otevřenou a že se na místo opět vrátíme.Ke dni 7.7. jsme vybrali 370 000 Kč a v pátek 9.7. rozdali mezi 10 rodin. Respektujeme, že jedna rodina - dcera s maminkou si nepřály zveřejnit fotografii a věříme, že to pochopíte.

TORNÁDO - ROK POTÉ ❤️

Se slzami v očích sleduji tento dokument a poznávám tváře, se kterými jsem se setkala osobně a měla možnost podpořit je v nejhorším období jejich života a to díky vám, dárcům.

Včera jsem navštívila rodinu z Moravské Nové Vsi. Před rokem čerství manželé, pár dní po svatbě, trávili všechen čas, aby postavili svůj vysněný domeček vlastními rukami a chtěli založit rodinu....

Během několika vteřin vrytá nezapomenutelná a bolestivá vzpomínka....

Před dvěmi měsíci do této rodiny přišel na svět malý zázrak, nová naděje, kvůli které rodina bojuje. Tatínek pracuje jenom aby zaplatil dluhy, které se jim téměř zdvojnásobily.

Této rodině jsem předala zbývajících 30 000 Kč. Tato částka se nasbírala po té, co jsme dne 9.7. 2021 osobně předaly na místě 10 rodinám a celkově jsme tak podpořili rodiny zasažené tornádem částkou 400 000 Kč.

Děkuji Kačce z projektu #dikyzato, která založila tento dobročinný projekt, která ze dne na den jela pomáhat. Včera byla semnou a doprovodila mne k této rodině.

 

Nadační Fond Helpínek