POMOC RODINÁM ZASAŽENÝCH TORNÁDEM

PODPOŘTE ZASAŽENÉ RODINY zašlete finanční příspěvek s variabilním symbolem 24621 na účet 2201235032 / 2010

Během pár minut přišli o střechy nad hlavou...

Teprve až to vidíte na vlastní oči, pochopíte...

Nevíte, komu dříve pomoci, první hledáme na krizovém štábu a v obecních domech informace, kde můžeme najít rodiny s postiženými dětmi. Odpovědi se opakovaly: „Zkuste hledat sami, dáme vám alespoň kontakt na učitelky školek a základních škol.“

Jdeme ulicemi, ptáme se dobrovolníků a řemeslníků, majitelé domů nejsou doma. Nacházíme desítky míst, kde dříve stály domy. Tyto rodiny potřebují největší pomoc, ale nejsou tady a vedle na dvorku skládají cihly a nemají půlku domova. Nevíme, co je správné, ani komu a jak vysokou částku darovat.

Tak tedy jdeme a oslovujeme, vidíme bolest v očích, vděk, strach, zlomené lidi, ale i lidi, kteří ještě stále mají velkou obrannou zeď, avšak po prohození pár slov v ústraní tato zeď padá a vidíte otce velké rodiny, který se snaží být jenom silný a jak mu po tváři stéká slza se slovy děkuji. ❤️

Všem dárcům bych přála vidět vděk v očích lidí, kterým jsme věnovali alespoň malou částku, která jim pomůže třeba s vyžitím na měsíc, více nebo méně. Možná ji použijí na něco, co akutně potřebují. Necháváme to na nich.V té hrůze si říkáte, že tato částka je oproti tomu, co potřebují nic, ale opak je pravdou.

 

Po tom všem, co jsme viděli jsme se rozhodli, že sbírku necháváme stále otevřenou a že se na místo opět vrátíme.Ke dni 7.7. jsme vybrali 370 000 Kč a v pátek 9.7. rozdali mezi 10 rodin. Respektujeme, že jedna rodina - dcera s maminkou si nepřály zveřejnit fotografii a věříme, že to pochopíte.

100 % z částky na pomoc potřebným

Děkujeme 

 

Podpořte projekt zasláním finančního příspěvku s variabilním symbolem 24621 na účet 2201235032 / 2010

nebo

pošlete příspěvek během pár vteřin

*v případě zájmu PRO DÁRCE zajistíme úlevu na daních

Fotky

  • Podpořili jste "POMOC RODINÁM ZASAŽENÝCH TORNÁDEM" částkou

    371 661 Kč

  • Na účtu "POMOC RODINÁM ZASAŽENÝCH TORNÁDEM" je ještě

    7 500 Kč

Děkujeme!

Nadační Fond Helpínek