ŠIMONEK

PODPOŘTE ŠIMONKA zašlete finanční příspěvek s variabliním symbolem 1822018 na účet 2201235032/2010

Na svět jsem se rozhodnul přijít koncem března 2017, tři týdny před termínem, byl to ale úspěch, protože celé těhotenství hrozil předčasný porod. Měl jsem krásné míry, ale hned po narození jsem se moc nehýbal, skoro neplakal, očička jsem otevřel až za tři dny.

Byl jsem slabý, nedokázal se přisát k prsu, byl jsem jako hadráček. Protože jsem byl první miminko naši mámy a táty, nedokázali posoudit, jak moc jsem jiný. Pořád jsme si mysleli, že je vše v pořádku...

Po pěti dnech v porodnici mě převezli na JIRP do Fakultní nemocnice v Ostravě. Stále jsme očekávali, že zjistí nějakou banalitu a za dva, tři dny půjdu domů. V nemocnici jsem nakonec strávil skoro měsíc.

Krmili mě sondou, absolvoval jsem řadu vyšetření a mimo hypotonii stále nebyla jasná žádná diagnóza. Ve hře byla spinální svalová atrofie, která byla nakonec vyloučena. Jakmile jsem zvládnul pít z láhve, pustili mě domů, kde jsem prožíval neskutečně těžké chvíle, zvláště při krmení, kdy jsem se dusil a lapal po dechu. Naštěstí mi do cesty přišli skvělí lékaři a odborníci, začal jsem rehabilitovat a dělat první pokroky.

Ve třech měsících jsem konečně začal hýbat ručkama a byl schopen zvednout na pár vteřin hlavičku. Nicméně stále jsem byl velmi slabý. Pět měsíců jsem čekal na výsledky genetických testů a v době, kdy maminka a tatínek již věřili, že bude vše dobré, jsme se dozvěděli, že mám kongenitální myopatii - Central Core Disease. Jedná se o vzácné genetické onemocnění, které ovlivňuje funkci svalové buňky. Jelikož je dětí s touto diagnózou velmi málo a onemocnění se projevuje u každého různě, nevíme, co mě v budoucnu čeká.

"Šimonek je moc šikovný, před měsícem se díky své zvídavosti a akčnosti začal plazit. My bychom si moc přáli, aby se jednou postavil na vlastní nohy a byl schopen chodit, aby si mohl hrát s ostatními dětmi a nebyl závislý na pomoci jiných lidí. Moc bychom si přáli absolvovat program TheraTogs v Arcada NeuroMedical."

 

Za jakoukoliv snahu pomoci našemu Šimonkovi, ze srdce Všem velmi děkujeme !!! 

maminka a tatínek Šimonka

 

Podpořte projekt zasláním finančního příspěvku s variabilním symbolem 1822018 na účet 2201235032 / 2010

nebo

pošlete příspěvek během pár vteřin

*v případě zájmu PRO DÁRCE zajistíme úlevu na daních

Fotky

  • Podpořili jste "ŠIMONEK" částkou

    75 356 Kč

  • Na účtu "ŠIMONEK" je ještě

    33 166 Kč

Děkujeme!

Nadační Fond Helpínek