Štěpánek

PODPOŘTE ŠTĚPÁNKA zašlete finanční příspěvek s variabilním symbolem 19622 na účet 2201235032 / 2010 V období kolem porodu došlo k mozkové mrtvici a budu se s následky potýkat celý život...

Jmenuji se Štěpánek a v srpnu budu mít 3 roky. Statečně bojuji se svým hendikepem. Do tří měsíců si všichni mysleli, že jsem zdravé miminko, ale opak byl pravdou. V období, kdy začínají miminka objevovat svět a hrát si s hračkami se moje levá ručička nezapojovala. Otáčel jsem se pouze na jednu stranu, neuměl vytáhnout levou ruku z pod bříška a nic nechytal do levé ručičky. V sedmi měsících mi byla diagnostikována spastická levostranná hemiparéza na základě rozsáhlé pseudocysty na mozku (DMO). Prakticky někdy v období kolem porodu došlo k mozkové mrtvici a budu se s následky potýkat celý život. 

Maminka s tatínkem našli neinvazivní řešení k získání správného vzoru chůze, stoje a aktivaci levé ruky k úchopu tak, abych byl jednou soběstačný. Velice mi pomáhají rehabilitace a terapie, které ale zdravotní pojišťovny neproplácí (neurorehabilitace, ergoterapie, hipoterapie, canisterapie, plavání, masáže). Mám pohybová omezení. Nepoužívám levou ruku k úchopu, levou patou nenašlapuji na zem a chodím vyrotovaný z pánve. Mluvení mi moc nejde a dle doporučení lékařů je jediné řešení soustavná intenzivní rehabilitace, kdy je dětský mozek velmi plastický. Proto s maminkou jezdíme na měsíční pobyty do lázní, absolvujeme rehabilitační 14denní hospitalizace v Motole, docházíme na fyzioterapii, ergoterapii, plavání a hipoterapii.  

Přes to všechno jsem veselý a vnímavý chlapeček, který statečně bojuje se svým hendikepem. Říkají, že jsem velmi společenský, rád si hraju se svým pětiletým bráškou a mám rád společnost dětí. Snažím se dělat vše jako zdravé děti, ale v běžných činnostech a hrách jsem více odkázaný na pomoc dospělého. Už mám za sebou jednu aplikaci botulotoxinu do lýtkového svalu, aby se snížila jeho spasticita a šlacha na patě byla lépe protažitelná. Není to však trvalé řešení. Abych v budoucnu nemusel podstoupit operaci šlachy, protahujeme ji a na spaní nosím ortézu. Nyní se učím chodit se senzorickými vložkami a čekám na vyhotovení nové ortézy na celodenní používání

Jsme připravení pro Štěpánka udělat vše co bude v našich silách, aby byl jendou soběstačný, měl co nejmenší zdravotní omezení a mohl vést spokojený život.

Podpořte projekt zasláním finančního příspěvku s variabilním symbolem 19622 na účet 2201235032 / 2010

nebo

pošlete příspěvek během pár vteřin

*v případě zájmu PRO DÁRCE zajistíme úlevu na daních

  • Podpořili jste "Štěpánek" částkou

    194 290 Kč

  • Na účtu "Štěpánek" je ještě

    100 456 Kč

Děkujeme!

Nadační Fond Helpínek