TEREZKA 65 000 Kč

PŘÍBĚH TEREZKY V DOBĚ, KDY JSME JI PODPOROVALI:

Sluníčko, sluníčko popojdi maličko....tuhle písničku mi maminká zpívá několikrát denně. Jsem Terezka, 3 letá usměvavá holčička, která miluje básničky a říkanky.

Narodila jsem se akutním císařským řezem v 35tt mé maminky. Po nekomplikovaném těhotenství jsem měla 1950g a 44cm.
Chvíli po porodu za námi přišla paní doktorka s podezřením na genetickou vadu. Největší rána, kterou můžou rodiče od života dostat. Maminka nevěděla co se bude dít dál "odnesu si svoji holčičku vůbec z porodnice?" To byla otázka jejíž odpovědi se šíleně bála. V tu chvíli to maminka cítila jako nejdůležitější věc, se vším co bude dál se zvládneme poprat. 


Po genetických testech se zjistilo, že mám vzácné genetické onemocnění, trizomii 12chromozonu tzn..mírnější formu Pallister Kilian syndromu. V ČR jsou pouze dvě děti s tímto syndromem takže ani lékaři nedokáží říct co nás v budoucnu čeká.  

Nyní jsem v péči mnoha odborných lékařů, docházím na hipoterapii, ergoterapii, cvičím Vojtovu a Bobath metodu, jezdíme do lázní a na neurokliniku ATC na cvičení Therasuit. Neumím chodit, lézt, sama se neposadím. Motorický vývoj jde sice pomalu ale zatím postupuji a rodina věří, že rehabilitacemi se nám podaří dostat se co nejdál to půjde.

Všichni se mě snaží se jí vše naučit a uvědomují si, že já jsem ta, která je vlastně nejvíc učí.

Vybrané penízky na Terezku budou sloužit k uhrazení intenzivní pohybové terapie - TheraSuit Pegas v ARAMANDI THERAPY CLINIC s.r.o.

Klíč ke štěstí je v naší hlavě. Nezměníme to jak věci jsou ale můžeme změnit úhel pohledu.

S odstupem času už vím, že nic není tak černé jak se zdá být, moc jí milujeme. 

rodina Terezky

 

 

Fotky

Nadační Fond Helpínek