TEREZKA V

PODPOŘTE TEREZKU V. zašlete finanční příspěvek s variabilním symbolem 170521 na účet 2201235032 / 2010

Narodila jsem se v roce 2004 a můj příchod na svět byl velmi dramatický. Mámino těhotenství probíhalo bez komplikací, porod již nikoliv. Pupeční šňůru jsem měla několikrát omotanou kolem krku, což vedlo k přidušení a následně k hypoxickému poškození mozku.

Mám centrální mozkovou atrofii s těžkou psychomotorickou retardací. 

Od narození se mnou máma cvičí, jak pomocí Vojtovy metody, tak i Bobatha a provádí bazální stimulaci. Z důvodu přidušení jsem neuměla jíst ani pít, ale to jsme zvládli. Navštěvuji speciální školu v Mohelnici. Díky mámině celodenní snaze cvičení jsem dokázala už spoustu věcí, držím hlavičku sama, sedím s oporou a začínám pracovat s rukama (úchop hraček a snažím se sama napít) a dokážu se přetočit. Nemluvím, pokouším se sice o komunikaci pomocí obrázků, na které ukazuji, ale vzhledem k motorickým problémům je to pro mě obtížné.

Naše situace je o to složitější, že jsme s mámou samy dvě. Potřebuji, aby se mnou máma byla celý den a to jí brání v docházení do zaměstnání a žijeme pouze ze sociálních dávek. Jsem 2 roky po operaci páteře a intenzivní  cvičení je důležité. 

Máma stále hledá nové a nové možnosti, které by vedly ke zlepšení mého zdravotního stavu. Jednou z nich je rehabilitační centrum ARCADA Ostrava, kde se cvičí ve speciálním oblečku, který přispívá nejen ke zlepšení fyzických, ale i mentálních schopností dětí.

Každý pokrok dopředu je pro mě moc důležitý.

Podpořte projekt zasláním finančního příspěvku s variabilním symbolem 170521 na účet 2201235032 / 2010

nebo

pošlete příspěvek během pár vteřin

*v případě zájmu PRO DÁRCE zajistíme úlevu na daních

Fotky

  • Podpořili jste "TEREZKA V" částkou

    32 824 Kč

  • Na účtu "TEREZKA V" je ještě

    17 824 Kč

Děkujeme!

Nadační Fond Helpínek