VERUNKA

PODPOŘTE VERUNKU zašlete finanční příspěvek s variabliním symbolem 16102019 na účet 2201235032 / 2010

Ahoj jmenuji se Verunka a za pár dní oslavím své 18 narozeniny. Narodila jsem se v termínu, vážila jsem 4 kg a měřila 51 cm. Během porodu nastaly komplikace... po porodu jsem nedýchala a museli mě oživovat...

 

Potom jsem byla v inkubátoru, protože jsem měla stále problém s dýcháním. Neměla jsem sací reflex a tak mě museli krmit sondou. Postupně jsem sice začala pomalu sama pít z lahve, ale nastaly další komplikace. Musela jsem na operaci bříška, protože mlíčko ze žaludku mi nešlo dále do střev a já stále zvracela. Operace dopadla dobře a já jsem pomalu začala pít a přibírat.

Bohužel jsme se nevyvíjela jako zdravé miminko, netočila jsem se, nezvedala jsem hlavičku, nevyhledávala oční kontakt a neuměla jsem další dovednosti, co dělali moji vrstevníci. Při kontrole maminka paní doktorce řekla všechny problémy a začal kolotoč vyšetření. Postupem času mi byla diagnostikována Dětská mozková obrna, Centrální hypotonický syndrom, Středně těžká mentální retardace, Atypický autismus a Epilepsie. Moje maminka se nevzdávala a začaly jsme pravidelně cvičit Vojtovu metodu, potom také Bobath koncept. Bylo to pro mě hodně náročné, cvičení se mi nelíbilo, hodně jsem plakala, ale maminka nepolevila musela jsem cvičit. Potom jsme začali jezdit 1x ročně do lázní Klimkovice na speciální program Reha-Klim a chodit 2x týdně rehabilitovat do centra Arcada v Ostravě.

Jsem ráda, že to rodiče nevzdali a já tak můžu jezdit rehabilitovat do centra. Rehabilitace mi pomáhá zpevnit tělo a uvolnit zkrácené svaly, také mi ulevuje od bolesti zad a nohou. Dělám sice malé pokroky, ale i tak to je úspěch a maminka z toho má velkou radost.

Tímto bych chtěla moc poděkovat nadačnímu fondu Helpínek a všem dárcům za veškerou podporu, moc si toho vážím. 

Verunka s rodiči

 

Podpořte projekt zasláním finančního příspěvku s variabilním symbolem 16102019 na účet 2201235032 / 2010

nebo

pošlete příspěvek během pár vteřin

*v případě zájmu PRO DÁRCE zajistíme úlevu na daních

Fotky

  • Podpořili jste "VERUNKA"

    3 příspěvky

  • v celkové výši

    1 300 Kč

  • Na účtu "VERUNKA" je ještě

    0 Kč

Děkujeme!

Nadační Fond Helpínek