designated technical conditions to positively subvert the average medical spa remainder relates to the commonalities pertaining to best click this link.sf rolex day date rolex calibre 2836 2813 mens m228398tbr 0005 15mm hands and markers come with new movement for men and ladies.

56 810 Kč

Matyášek

PŘÍBĚH MATYÁŠKA V DOBĚ, KDY JSME JEJ PODPOROVALI:

Na svět jsem se rozhodl přijít dřív a rychleji, než moje rodina a páni doktoři počítali. Mám 6 let a miluji, když mi maminka čte knížky nebo se mohu dívat na pohádky.  Prodělal jsem cystické stádium mozku a přišly i další diagnózy DMO, kvadruparéza vyhraňující se do diparézy a mentální retardaci.

Můj příchod na svět byl velmi rychlý a nečekaný. Narodil jsem se 28.6.2011 ve 32 týdnu (o 2 měsíce dříve), v Krnovské porodnici, akutním císařským řezem. Po masivním krvácení a odloučení placenty, jsem vážil pouhých 1865g a měřil 42cm. Po porodu mě ihned převezli do Ostravy na oddělení JIP, kde mě uložili do inkubátoru, s plnou podporou dýchání. Po propuštění maminky z porodního oddělení, za mnou denně dojížděla. Následující vyšetření, nám bylo řečeno, že jsem prodělal cystické stadium mozku (nárust pravé komory).

Doktoři našim oznámili, že budu postižený. Tato informace je zdrtila a svět se jim přetočil vzhůru nohama. Začal tak nový život, plný lékařských vyšetření  a kontrol. Přišla řada dalších diagnóz, jako DMO, kvadruparéza vyhraňující se do diparézy (ochrnutí končetin – převážně dolních) a mentální retardace. Okamžitě byla zahájena rehabilitace Vojtovou metodou. Nyní bohužel nechodím, sám se pomocí lžíce nenajím a nemluvím. Ovládám jen pár slov, které jsem si oblíbil a stačí mi k tomu, abych mamince řekl, že mám hlad nebo se chci dívat na pohádku. Jsem zcela závislý na pomoci druhé osoby. Navštěvuji speciální školku v Opavě, kde mě denně rodiče vozí. Ve školce mám kompletní zázemí, absolvuji rehabilitace, hypoterapie, bazén atd.

Dojíždím do Ostravy do centra Arcada 2krát tydně na speciální neurorehabitace, které nejsou hrazeny zdravotní  pojišťovnou. Vzhledem k dojíždění a péči o mě, maminka nemá čas chodit do stabilní práce, (pouze si přivydělává, pár hodin v týdnu) a tak jsme odkázání na tatínka, který to nemá jednoduché. Mám další dva sourozence a uživit tolik krků je náročné.  Mám za sebou rehabilitace v lázních Klimkovice (Reha Klim a Klim Theraphy). Cvičení mi prospívá, dělám sice malé pokroky, ale pro mě a mojí rodinu jsou obrovské.  

Matyášek je veselý a věčně usměvavý chlapec. Je to naše sluníčko. Říkame o něm, že je knihomol. Od malička nedá z ruky knížku, rád poslouchá, jak čteme a rád sleduje pohádky v televizi. Používáme speciální kočárek od firmy Otto Bock , který již brzy budeme muset vyměnit za vozíček, Matyášek roste a už je pro něj nevyhovující. Doma 2krát denně vertikalizujeme ve stojanu se speciálními ortézámi k protažení achilovek.

 

PŘÍSPĚVKY ZA ROK 2017 - 13 000 Kč

PŘÍSPĚVKY ZA ROK 2018 - 3 000 Kč

 

Dárci přispěli ve výši 16 000 Kč

Helpínek podpořil částkou 40 810 Kč

Helpínek daroval iPad v hodnotě 12 790 Kč

CELKOVÁ POMOC VE VÝŠI 56 810 Kč + iPad

 

 

 

 

Fotky

Nadační Fond Helpínek